17522841_1251909974916445_4646094747407917971_n
poniedziałek, 24 cze 2024

Zakończenie pierwszego obejścia JLT 2024

Zakończyliśmy pierwsze obejście tegorocznej edycji Jasielskiej Ligi Tenisa! Odnotowaliśmy poważne zmiany w tabeli – nastąpiły pierwsze w tym sezonie spadki i awanse. Zmiana nastąpiła także na stanowisku osoby prowadzącej ligę.

Po pierwszych tygodniach nowego sezonu wiemy już, że walka o zwycięstwo w tegorocznej edycji JLT będzie niezwykle zacięta do ostatnich dni sezonu. Liderem stawki po pierwszym obejściu jest Jakub Paszek, który nie zaznał jeszcze porażki, a w dotychczasowych meczach stracił tylko jeden set. Po piętach depczą mu jednak Tomasz Dziedzicki (2. miejsce z jednym przegranym meczem) oraz Adam Rysz (3. miejsce z dwoma przegranymi meczami). Spadek z pierwszej ligi zaliczyli Marek Karolewski oraz Piotr Szot.

W drugiej lidze na pozycji lidera uplasował się Mateusz Styczyński, który po kilku latach nieobecności powraca do pierwszej ligi. Wraz z nim awans zapewnili sobie Bartosz Paszek oraz Maciej Czyżowicz. Spadek z drugiej ligi zaliczyli Laura Węglowska oraz Arek Sterkowicz.

W trzeciej lidze rywalizacja o pierwsze miejsce była bardzo zacięta, ale ostatecznie na fotelu lidera zasiadł Krzysztof Sajdak, który jednym punktem przegonił Mateusz Lechwara. Wraz z nimi awans do drugiej ligi zanotował Jan Okoński, najmłodszy zawodnik w tegorocznej stawce. Z dalszej gry w lidze zrezygnował Arek Tabor, w związku z tym w trzeciej lidze spadków nie było.

Grono trzecioligowców w drugim obejściu zasilili za to trzej najlepsi zawodnicy z ligi czwartej – Paweł Potempa, Robert Kędzior i Tomasz Gogosz. W czwartej lidze pojawili się Jarek Ryznar, Rafał Pięta, Artur Tarnawski i Bartosz Jankowski, a w piątej Patryk Leja, Kamil Dziki i Arek Goleń.

Ale to nie jedyne z wprowadzonych zmian. Od 24 czerwca 2024 roku obowiązki prowadzącego ligę pełni Marcin Siewierski, który zastąpił na tym stanowisku Agnieszkę Siewierską-Żurek. W imieniu wszystkich zawodników chciałbym podziękować Agnieszce za lata prowadzenia ligowych rozgrywek i za to, że wkładała w tę pracę całe swoje serce, dzięki czemu nasza liga zawsze funkcjonowała w sposób rzetelny i profesjonalny, stając się przykładem dla innych takich lig w naszym kraju. Ja również, licząc na dobrą współpracę ze wszystkimi zawodnikami, dołożę wszelkich starań, żeby Jasielska Liga Tenisa w dalszym ciągu działała prężnie i z roku na rok stawała się jeszcze bardziej atrakcyjną dla wszystkich uczestników. 

Przed nami najgorętsza, bo już wakacyjna, część sezonu. Życzę wszystkim dobrej zabawy i samych emocjonujących meczów!

Marcin