puchar-7098
wtorek, 20 paź 2020

Sezon 2020 JLT zakończony

4 października 2020 r. zakończyliśmy ligowy sezon 2020. Był to najbardziej nietypowy sezon ligowy, z którym musieliśmy się mierzyć. Opóźniony start tej edycji, spowodowany pandemią koronawirusa, wpłynął na skrócenie trzech tegorocznych obejść i w efekcie mecze ligowe toczyły się dopiero od czerwca. Co istotne, sytuacja ta nie wpłynęła jednak na poziom rozgrywek, który z roku na rok ulega zauważalnej poprawie, a rywalizacja w poszczególnych ligach staje się niezwykle wyrównana.

Zwycięzcą tegorocznej edycji JLT został Adam Rysz. Adam sięgnął po puchar po raz drugi z rzędu i dzięki temu wyrasta na jednego z najlepszych tenisistów w historii naszego miasta. Zameldował się także w finale turnieju ligowego. Brawo Adam!

Drugie miejsce zdobył Tomek Piórek, który także utrzymał pozycję z ubiegłego roku. Tomek cały sezon prezentował bardzo równą dyspozycję, potwierdzając ją wygraniem turnieju na zakończenie tej edycji ligi. Jako kapitan drużyny Pomarańczowych, Tomek zdobył także w tym roku Drużynowy Puchar Jasła w tenisie ziemnym. Widać, że rywalizacja turniejowa niezwykle pozytywnie wpływa na jego grę. Gratulacje Tomek!

Na trzecim stopniu podium uplasował się Michał Flok, który jak burza przeszedł przez ostatnie obejście, nie przegrywając żadnego spotkania. Michał prezentuje coraz wyższą formę i w przyszłym sezonie na pewno będzie chciał kontynuować swoją serię spotkań bez porażki. Jego rywale będą musieli mieć się na baczności :)

W pierwszej dziesiątce tegorocznego zestawienia uplasowali się:
– Paweł Maziarz (4),
– Paweł Styczyński (5),
– Marcin Sołtys (6),
– Bogusław Muszański (7),
– Grzegorz Buczyński (8),
– Tomasz Gogosz (9),
– Michał Więcek (10).

Najlepszą zawodniczką tegorocznej edycji ligi została Agnieszka Siewierska-Żurek, której ten tytuł przypadł po raz czwarty z rzędu.

Tegoroczne spotkanie podsumowujące ligę zostało przełożone z powodu trudnej sytuacji epidemicznej. W programie spotkania znaleźć się miało wręczenie nagród zwycięzcom oraz dyskusja nad regulaminem kolejnej edycji JLT. Będę informować, kiedy możliwe stanie się w ogóle jego zorganizowanie. Upominki dla wszystkich uczestników ligi będą wkrótce do odebrania w Klubie Tenisowym Boguś. Pozwolą one dobrze nawadniać organizm :) Niestety, epidemia nie pozwala nam zorganizować wszystkiego w takiej formie, do której przywykliśmy :(

W imieniu Stowarzyszenia Miłośników Tenisa Ziemnego w Jaśle, serdecznie dziękuję Wam wszystkim za udział w tegorocznej edycji naszej ligi. Dołożymy wszelkich starań by liga z każdym rokiem stawała się coraz bardziej atrakcyjna, bo o poziom rozgrywek nie musimy się martwić :) Jeśli sytuacja w kraju pozwoli nam spokojnie rozegrać przyszły sezon rozgrywkowy, planujemy kilka niespodzianek :)

Życzę wszystkim dużo zdrowia w tych trudnych czasach i do zobaczenia na kortach w przyszłym sezonie!

Agnieszka.