tnns
poniedziałek, 05 lip 2021

Koniec I obejścia sezonu 2021

Dobiegło końca pierwsze obejście jasielskiej ligi tenisa w sezonie 2021. Na starcie sezonu mieliśmy 58 zawodników w 6 ligach.

I liga to dominacja Jakuba Paszka. Kuba wygrał wszystkie 9 meczów tracąc przy tym tylko 1 set! Gratulacje Kuba :) Tuż za plecami Jakuba trwa walka o podium. Drugie miejsce zajmuje aktualnie Paweł Maziarz a trzeci jest Tomek Piórek. Do II ligi spadają: Paweł Styczyński i Mateusz Lechwar.

W II lidze bezapelacyjnie najlepszym zawodnikiem okazał się Tomasz Dziedzicki, który bez straty seta zanotował awans do I ligi. Gratulacje Tomek i powodzenia w I lidze :) Drugi zawodnik, który awansował do najwyższej klasy rozgrywkowej to Grzegorz Buczyński.

Trzeci zawodnik w II lidze – Marek Karolewski zagra w meczu barażowym o awans do I ligi z broniącym swego miejsca Bogusławem Muszańskim.

Do trzeciej ligi spadają : Andrzej Guzik i Andrzej Nykiel.

III liga zdominowana została przez Piotra Szota. Piotrek z kompletem punktów melduje się w II lidze wraz z Michałem Sołtysem. Powodzenia w II lidze :)

Swego miejsca w II lidze bronił będzie Marcin Siewierski w meczu z III zawodnikiem III ligi – Arkadiuszem Sterkowiczem.

Do czwartej ligi spadają : Katarzyna Pabisz i Jacek Karolewski.

IV ligę wygrywa debiutant ligowy – Jakub Żurek, który wygrał wszystkie spotkania i rozpocznie swą przygodę w III lidze. Wraz z Kubą awans zanotował Dawid Pliskowski – także nowy zawodnik naszej ligi. Gratulacje dla obu zawodników!:)

Trzeci zawodnik IV ligi – Marcin Okoński zagra o awans do III ligi z broniącą swej pozycji Agnieszką Siewierską-Żurek.

W V lidze dzika karta okazała się strzałem w dziesiątkę :) Piotr Wietecha wygrał wszystkie spotkania i wraz z Jerzym Pachaną, który także rozgrywa swój pierwszy sezon ligowy – awansowali do IV ligi. Gratulacje!

Awans notuje także Zbigniew Szurlej – w związku z rezygnacją Wojciecha Szaro i Mateusza Szybista oraz nieklasyfikacją Filipa Fortuny. Powodzenia Zbyszku w IV lidze :)

W VI lidze zwycięzcą okazał się Grzegorz Krochmal i wraz z Maksymilianem Czyżowiczem awansuje do V ligi :)

Karol Zając zagra spotkanie barażowe z broniącym swej pozycji w V lidze – Pawłem Kurczyńskim.

Podsumowując: ligowi debiutanci zdominowali niemal każdą ligę a to pokazuje jak dobrzy zawodnicy zdecydowali się wziąć udział w naszych rozgrywkach. Z rozgrywek zrezygnował Wojciech Szaro i Mateusz Szybist. Mamy 3 zawodników, którzy nie zostali sklasyfikowani w tym obejściu ale nadal będą walczyć o ligowe punkty : Jacek Karolewski, Filip Fortuna i Arkadiusz Tabor.

Druga część ligowych potyczek potrwa od 05.07 do 22.08. Powodzenia dla wszystkich w nowym rozdaniu :)

Mecze barażowe: 

Bogusław Muszański - Marek Karolewski - 5/7  1/6

Marcin Siewierski – Arkadiusz Sterkowicz6/1  5/7  8-10

Agnieszka Siewierska-Żurek – Marcin Okoński – 6/1  6/1

Paweł Kurczyński – Karol Zając0/6  1/6