wakacyjna-szkola-baner
poniedziałek, 05 paź 2015

II Mistrzostwa Jasła w tenisie zakończone !

Rekordowa ilość uczestników stawiła się na II otwarte Mistrzostwa Jasła w tenisie. Turniej był rozgrywany w trzech kategoriach :  open kobiet, 45+ mężczyzn i open mężczyzn, łącznie do Jasła zjechało się 48 zawodniczek i zawodników reprezentujących swoje miasta, Krosno, Chrzanów, Rzeszów, Jarosław, Nowy Sącz, Gorlice, Sanok, Kraków …takiej obsady jeszcze w Jaśle nie było.

Niestety deszcz pokrzyżował plany organizatorom i nie udało się turnieju rozegrać w przeciągu jednego weekendu. Koniec końców po całym tygodniu tenisowych zmagań udało się zawody pomyślnie zakończyć.

Szczotka – Winiarski i Piegdoń – Żybura ta czwórka rozegrała między sobą półfinały II Mistrzostw Jasła w tenisie. W pierwszym meczu faworytem z racji rozstawienia był Grzegorz Szczotka i nie zawiódł wygrał z Włodkiem 6/2 6/2

W drugim półfinale Marcin Piegdoń grał z Maciejem Żyburą, chłopaki rozegrali epicki pojedynek, po 2,5 godzinnej walce Maciek pokonał Marcina 6/2 0/6 10/4 W tym meczu było wszystko mocne topspiny z obu stron, dobrze plasowane serwisy, skróty, sinusoida nastrojów :) i wreszcie szczęśliwy super tie break dla Maćka Żybury.

W finale kategorii 45+ mężczyzn faworyt Jacek Trybus uległ niespodziewanie grającemu ” tenis życia ” sympatycznemu koledze z Nowego Sącza Januszowi Stankowi 7/6 2/6 2/6 Mecz obfitował w wiele ciekawych i urozmaiconych wymian z głębi kortu, nie brakowało również zaskakujących skrótów i uderzeń kątowych, słowem koledzy zagrali tenis godny finału.

W finale open kobiet Julia Krzysztyńska z Rymanowa Zdroju pokonała jaślankę Katarzynę Pabisz 9/7 młodość i fantazja tym razem wzięła górę nad doświadczeniem i żelazną kondycją.

W finale pocieszenia Michał Flok pokonał Adama Rysza 7/5 6/4

W finale open mężczyzn Grzegorz Szczotka pokonał Macieja Żyburę 6/4 6/3 Puchar II Mistrzostw Jasła powędrował tym razem do Jarosławia, gratulacje.

Turniej odbywał się na wszystkich jasielskich kortach, podziękowania dla Jasielskiego Magistratu za pomoc w zorganizowaniu mistrzostw. Podziękowania dla wszystkich, do zobaczenia za rok na III Mistrzostwach Jasła.

Turniej zorganizowało Stowarzyszenie Miłośników Tenisa w Jaśle.