IMG_20210912_140348
wtorek, 14 wrz 2021

Grzegorz Szczotka zwycięzcą XVI Turnieju o Puchar Burmistrza Miasta Jasła

W dniach 11-12.09.2021 na czterech jasielskich kortach odbył się tenisowy Turniej o Puchar Burmistrza Jasła. Turniej odbywał się w kategorii Open Mężczyzn (Open Kobiet został odwołany ze względu na zbyt małe zainteresowanie), a w turniejowej drabince znalazło się 22 zawodników. Ostatecznie do gry w turnieju przystąpiło 19 osób. W sobotę rozegrano mecze pierwszej i drugiej rundy oraz ćwierćfinałach. W najlepszej ósemce turnieju zameldowało się pięcioro z ośmiu rozstawionych zawodników. Najwyżej rozstawiony Jakub Paszek pokonał wynikiem 6-0 6-3 turniejową piątkę, Bartosza Argasińskiego. Drugi najwyżej rozstawiony, Tomasz Dziedzicki, przegrał (1-6 5-7) w ćwierćfinałowym pojedynku z Grzegorzem Szczotką (rozstawionym z numerem 7.). Turniejowa trójka, Adam Rysz, okazał się lepszy od Bartka Paszka i po trzysetowym boju (4-6 6-1 10-8) zameldował się w półfinale. Ostatnie wolne miejsce w półfinałach zapewnił sobie nierozstawiony Karol Kandefer, który w dwóch setach (6-3 6-1) pokonał Józefa Płoszczycę. W niedzielę o godzinie 10:00 na kortach MOSiR równolegle rozpoczęły się mecze półfinałowe. Grzegorz Szczotka w dwóch setach pokonał Adama Rysza (6-2 6-3), a Karol Kandefer wyeliminował turniejową jedynkę Jakuba Paszka – 7-6 4-6 10-3. O godzinie 14:30 na korcie SMTZ rozpoczął się wielki finał, w którym Grzegorz Szczotka pokonał Karola Kandefera (6-1 6-2) i zdobył Puchar Burmistrza Jasła. Nie bez znaczenia jest fakt, że mistrz imprezy dokonał tej sztuki bez straty seta. Finaliści oraz półfinaliści imprezy odebrali nagrody z rąk Burmistrza Miasta Jasła, Ryszarda Pabiana. Serdecznie dziękujemy władzom Miasta Jasła za pomoc w organizacji imprezy i zapraszamy wszystkich do udziału w kolejnej edycji przyszłym roku.