WhatsApp Image 2023-05-28 at 19.50.24 (1)
poniedziałek, 29 maj 2023

Drużyna Czarna zwyciężyła w IV Drużynowym Pucharze Jasła!

W piękny słoneczny weekend 27-28.05 odbyła się już czwarta edycja Drużynowego Pucharu Jasła w tenisie ziemnym. Na starcie stanęło 6 ekip złożonych z 3 zawodników każda.

Drużyna ZIELONA: Piotr Szot, Katarzyna Pabisz, Marcin Trębacz

Drużyna CZERWONA: Marcin Siewierski, Krzysztof Sajdak, Jakub Myśliwiec

Drużyna BIAŁA: Bogusław Muszański, Andrzej Trygar, Jacek Karolewski (dzika karta)

Drużyna CZARNA: Piotr Wietecha, Arkadiusz Sterkowicz, Natalia Furmanek

Drużyna NIEBIESKA: Grzegorz Buczyński, Andrzej Nykiel, Agnieszka Siewierska-Żurek

Drużyna POMARAŃCZOWA: Paweł Styczyński, Nina Chrzanowska-Szczygielska, Artur Różycki.

Po sobotniej rywalizacji do półfinałów awansowały zespoły: BIAŁA – ZIELONA oraz NIEBIESKA – CZARNA. Po zaciętych grach deblowych gdzie Muszański/Trygar pokonali parę Szot/Trębacz a Wietecha/Sterkowicz pokonali parę Nykiel/Buczyński do finału awansowały zespoły CZARNY i BIAŁY.

W finałowej rozgrywce po grach singlowych było 1:1, gdy Bogusław Muszański pokonał Natalię Furmanek a Piotr Wietecha uporał się z Jackiem Karolewskim i o zwycięstwie w całym turnieju musiał decydować debel. Zacięty pojedynek pomiędzy parami Wietecha/Sterkowicz a Trygar/Muszański dopiero po super tie-breaku wyłonił zwycięzcę turnieju. Zwyciężyła drużyna CZARNA i to oni wznieśli puchary w geście triumfu :) Gratulacje!

Dziękujemy wszystkim za super zabawę, za przyjazną i sportową atmosferę. Dziękuję za pomoc w organizacji turnieju Marcinowi Siewierskiemu oraz Bogusiowi Muszańskiemu, bez których ten turniej by się nie odbył. Do zobaczenia na kolejnych turniejach!