poniedziałek, 07 Sie 2017

Podsumowanie II rundy sezonu ligowego

Już tylko niecałe 2 miesiące dzielą nas od zakończenia rozgrywek Jasielskiej Ligi Tenisa w sezonie 2017.

Na prowadzeniu całego „ligowego peletonu” bez zmian Szymon Budziak, który w dalszym ciągu nie zanotował porażki i jest zdecydowanie najbliżej zwycięstwa w klasyfikacji generalnej. Na drugim miejscu uplasował się Wiktor Boczkowski, który w II rundzie zwyciężył we wszystkich swoich meczach, a walkę o 1 miejsce przegrał tylko różnicą setów. Na 3 miejscu uplasował się Paweł Maziarz. Dla Mateusza Lechwara skończyła się przygoda w I lidze i wraz z Andrzejem Nyklem, zanotował spadek do II ligi. Należy pochwalić postawę Pawła Styczyńskiego, który pierwszy raz w karierze zdołał utrzymać się w I lidze. 🙂

W II lidze pierwsze 3 miejsca zajęli kolejno Jan Żołna, Mateusz Styczyński oraz Piotr Ząbik i to oni w ostatniej rundzie zagrają w I lidze. Do ligi III spadają Robert Kędzior oraz Marcin Sołtys. Mimo utrzymania w II lidze Jacek Karolewski postanowił zrezygnować z dalszego udziału w rozgrywkach w tym sezonie. Wiadomość o tej dezycji została podana organizatorowi po nastąpieniu spadków i awansów, dlatego w II lidze zagra 9 zawodników.

W III lidze w ostatnim czasie dobrą formę prezentowali Agnieszka Siewierska-Żurek oraz jej młodszy brat Marcin Siewierski. Agnieszka jest drugą w historii tenisistką, która zdołała awansować do II ligi. Wielkie gratulacje! 🙂 Oprócz przedstawicieli tenisowego klanu Siewierskich awans wywalczył również Mariusz Lazar, który w ostatnich tygodniach także prezentuje wysoką dyspozycję i na pewno ma zamiar namieszać w II lidze. 🙂 Do IV ligi powraca Jarosław Ryznar, natomiast Bartosz Jankowski po spadku również zrezygnował z dalszego udziału w Lidze.

Powrót do III ligi zapewnił sobie Filip Fortuna, oprócz niego awans wywalczyli Karolina Gorczyca oraz Łukasz Rak. Z racji tego, że Jakub Czernecki oraz Wiktor Nowacki nie rozegrali 50% swoich spotkań, ich mecze zostały anulowane i zajęli ostatnie miejsca w tabeli.

Przed nami ostatnia odsłona sezonu 2017 i ostatnie rozstrzygnięcia miejsc w tabeli. Na pewno nie zabraknie emocji w decydujących pojedynkach. Zapraszamy na korty! 🙂