Herb_Jasło
wtorek, 20 wrz 2016

III Otwarte Mistrzostwa Jasła w Tenisie

W miniony weekend na pięciu jasielskich kortach odbyły się III Otwarte Mistrzostwa Jasła w Tenisie.
Do turnieju zgłosiło się 22 zawodników w kategorii Open Mężczyzn oraz 7 zawodniczek w kategorii Open kobiet.

Wśród Pań bezkonkurencyjna okazała się Julia Krzysztyńska (Rymanów-Zdrój) która w finale pokonała najwyżej notowaną jasielską tenisistkę Katarzynę Pabisz (6/2 6/2). W meczu o 3 miejsce Monika Róg zwyciężyła z Natalią Furmanek 6/1 6/1.

W kategorii Open Mężczyzn nie zabrakło niespodzianek. Objawieniem  turnieju okazał się Mateusz Kochan (Dukla), który wyeliminował turniejową “jedynkę” Pawła Maziarza, a następnie Jana Żołnę. Zatrzymał się dopiero w półfinale, gdzie po zaciętym meczu przegrał z Adamem Ryszem (4/6 7/5 6/10). W dolnej części drabinki jeden z faworytów turnieju Józef Krzysztyński (Rymanów-Zdrój) pewnie wygrywał swoje mecze. Po ciekawym meczu półfinałowym z Szymonem Budziakiem zakończonym wynikiem (7/5 6/2) zameldował się w finale. Niestety, w niedzielne popołudnie, z powodu kontuzji  Józef Krzysztyński oddał mecz finałowy walkowerem. Tym samym zwycięzcą III Otwartych Mistrzostw Jasła został Adam Rysz.

Zwycięzcom gratulujemy a wszystkim uczestnikom, kibicom i organizatorom dziękujemy.

edf

Na zdjęciu zwycięzca turnieju w kategorii Open Mężczyzn – Adam Rysz i finalistka w kategorii Open Kobiet – Katarzyna Pabisz.

Za korespondencję z turnieju dziękujemy koledze Bartłomiejowi Ryszowi.